Kim jestem i jak pomagam?

Nazywam się Magdalena Kolasa i jestem psycholożką, psychoterapeutką, trenerką umiejętności psychospołecznych oraz terapeutką SI oraz INPP.

Podczas konsultacji i warsztatów z rodzicami, przyglądam się problemom, szukam z nimi najlepszych rozwiązań, wyjaśniam przyczyny niepokojących zachowań, podpowiadam jak wspomóc rozwój dziecka oraz jak się z nim komunikować. Wzmacniam zasoby dorosłych tak, by mogli w satysfakcjonujący sposób mierzyć się z wyzwaniami rodzicielstwa i budować dobre relacje w rodzinie.

Jeśli chodzi o dzieci, obserwuję ich zachowanie pod kątem rozwoju psychospołecznego, jak i integracji sensorycznej i wyhamowania odruchów - to pozwala wyciągnąć mi rzetelne wnioski. W przypadku zdiagnozowanych potrzeb wdrażam odpowiednią terapię przez zabawę. Z mniejszymi klientami widzę się również w przedszkolach i szkołach podczas autorskich spotkań z żyrafą Bibi i szakalem Zenonem. Towarzysząc dzieciom, chcę by rozwijały skrzydła.

Pracuję w oparciu o umiejętności psychoterapeutyczne (w nurcie systemowym), Porozumienie bez przemocy (NVC) oraz rodzicielstwo bliskości. Od 2010 lat specjalizuję się w wspieraniu rodziców oraz ich dzieci. Jestem też mamą 3 dzieci i sporą część rodzicielskich kłopotów przetestowałam na własnej skórze

 

Skąd mam wiedzę i umiejętności?

Czyli dlaczego warto mi zaufać:

 • Udzielam konsultacji oraz prowadzę warsztaty psychologiczne i wychowawcze od 2010 roku - W tym czasie spotkałam się z wieloma różnorodnymi problemami. Dzięki temu mam rozeznanie w tym, co najbardziej pomaga dzieciom i rodzicom. Być może problem, który Cię dotyczy, ja przerabiałam już setki razy i mam już na niego gotowe rozwiązanie.
 • Wykształcenie wyższe – ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na kierunku Psychologia oraz 2 kierunki na studiach podyplomowych z zakresu Porozumienia bez Przemocy (NVC) wg. M. Rosenberga oraz Train The Trainer w Collegium Civitas w Warszawie. Studia wzmocniły moje kompetencje komunikacyjne, a także psychoterapeutyczne.
 • Ponad 1250 godzin dodatkowych szkoleń, kursów, warsztatów i konferencji – Regularnie wznoszę swoją wiedzę na coraz wyższy poziom, aby móc pomagać rodzicom i dzieciom w jeszcze większym zakresie, na wiele najlepszych i najskuteczniejszych sposobów
 • Prezes Fundacji Skillab realizującej projekty edukacyjne od 2014 r., w tym współtworzenie Festiwalu Rodzicielstwa Bliskości 2015-2016 r. Festiwal zdecydowanie związał mnie na stałe z Rodzicielstwem Bliskości (RB), a tak naprawdę powiedziałabym, że z psychologią bliskości. RB to szczególny sposób poznania drugiego człowieka, mocno opierający się o nauki neurobiologiczne i teorię więzi.
Udzielam konsultacji oraz prowadzę warsztaty psychologiczne i wychowawcze od 2010 r. W tym czasie spotkałam się różnorodnymi problemami wymagających rozwiązania. Dzięki temu mam rozeznanie co najbardziej pomaga dzieciom i rodzicom. Praktyka ta daje też wystarczający pogląd, które zachowania dziecka można uznać za będące w tzw. normie czy też takie, które wymagają specjalistycznej pomocy.

 • założycielka Baby Club Cafe - klubokawiarni z zajęciami dla dzieci i rodziców w Łodzi, 2012-2018 r. To okres bogaty w intensywny kontakt z dużą grupą rodziców i dzieci z różnymi potrzebami. Nieocenione doświadczenie pozwalające na dogłębne poznanie moich dużych i mniejszych klientów.
 • prezes Fundacji Skillab realizującej projekty edukacyjne od 2014 r., w tym współtworzenie Festiwalu Rodzicielstwa Bliskości 2015-2016 r. Festiwal zdecydowanie związał mnie na stałe z Rodzicielstwem Bliskości (RB), a tak naprawdę powiedziałabym, że z psychologią bliskości. RB to szczególny sposób poznania drugiego człowieka, mocno opierający się o nauki neurobiologiczne i teorię więzi.
Wykształcenie wyższe – ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na kierunku Psychologia oraz 2 kierunki na studiach podyplomowych z zakresu Porozumienia bez Przemocy (NVC) wg. M. Rosenberga oraz Train The Trainer w Collegium Civitas w Warszawie. Studia wzmocniły moje kompetencje komunikacyjne, a także psychoterapeutyczne.
Ponad 1250 godzin dodatkowych szkoleń, kursów, warsztatów i konferencji – Regularnie wznoszę swoją wiedzę na coraz wyższy poziom, aby móc pomagać rodzicom i dzieciom w jeszcze większym zakresie, na wiele najlepszych i najskuteczniejszych sposobów

 • 225 godz. szkoleń trenerskich w Ośrodku Intra w Warszawie, umożliwiające tworzenie takich warsztatów, z których uczestnicy mogą wynieść maksymalną ilość wiedzy i umiejętności w atmosferze bezpieczeństwa i wspólnoty.
 • ponad 200 godz. szkoleń psychoterapeutycznych w Instytucie Ericksonowskim, Instytucie Terapii Psychosomatycznej, Centrum Terapii Krótkoterminowej, dają mi umiejętności do wspierania rodzica lub dziecka w dłuższej perspektywie czasu, osiągania celów terapeutycznych.
 • 188 godz. szkoleń - Certyfikat terapeuty integracji sensorycznej (PSTIS w Warszawie) umożliwiający diagnozowanie, planowanie oraz prowadzenie terapii integracji sensorycznej
 • ponad 100 godzin szkoleń rodzicielstwa bliskości dla profesjonalistów z Agnieszką Stein, ogrom najbardziej aktualnej wiedzy z zakresu psychologii dziecka i poradnictwa rodzicielskiego.
 • 80 godz. 2 kursów Szkoła dla Rodziców i Wychowawców dla realizatorów, „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły." oraz "Rodzeństwo bez rywalizacji" w Ośrodku Rozwoju i Edukacji w Warszawie. Szkolenie umożliwia mi prowadzenie warsztatów na podstawie książek o tym tytule, autorstwa A.Faber i E.Mazlish wg. sprawdzonego scenariusza, który dostosowałam pod kątem NVC i Rodzicielstwa Bliskości.
 • 64 godz. Need-based coaching z Pernille Plantener, przydatny dla mnie przy kontakcie z rodzicem czy nastolatkiem. Służy głębszemu, trasformującemu kontaktowi ze sobą, przyglądaniu się potrzebom i pragnieniom, realizacji wizji i celów osobistych klienta.
 • 40 godz. MBSR: Mindfulness Based Stress Reduction z Sylwią Rogala. Ćwiczenia mindfulness to narzędzia do odzyskania wewnętrznej równowagi i samoregulacji.
 • 40 godz. szkolenie online Holistyczna terapia dzieci i młodzieży z zaburzeniami lękowymi w Uniqskills, wyposaża mnie w wiedzę o różnorodnych lękach dziecięcych, ich podłożu oraz sposobach prowadzenia terapii.
 • liczne mniejsze szkolenia i udział w konferencjach w tematyce psychologii dziecka i rodziny, pozwalające pomagać rodzicom i dzieciom możliwie w najszerszym zakresie.

Moja misja


 
Moją misją jest wspieranie rodziców i dzieci, poprzez wzmacnianie i rozwijanie ich zasobów.

Wierzę w to, że to rodzina zna najlepsze dla siebie rozwiązania. Chcę prowadzić ich w stronę takiego rodzicielstwa, jakiego pragną, poprzez zwiększenie świadomości i nawiązanie satysfakcjonujących relacji. Dzieciom natomiast pragnę umożliwiać wykorzystanie swojego potencjału poprzez odpowiednie dopasowanie kontekstu, w którym funkcjonują, tak by mogły się swobodnie rozwijać.

Staram się widzieć każdego człowieka jako takiego, który postępuje w możliwie najlepszy, dostępny dla siebie sposób. A to zwalnia moje myślenie o nim w kategoriach negatywnych etykiet.

Unikam szufladkowania i oceniania. Zachwyca mnie piękno człowieka, gdy dociera do swoich ukrytych potrzeb i tęsknot. Ten proces uświadomienia ma transformującą moc.

W ten sposób zaczyna się gra "Podaj dalej" - ja napełniając klienta empatią i nadzieją, zapoczątkowuję proces naturalnego "dawania i brania". On z kolei, ma siłę by przekazywać je innym, budując w ten sposób sieć wspierających relacji, które zwiększają jego jakość życia, bo jak mówił M.Buber "Świat, w którym żyjemy, powstaje z jakości naszych relacji".

7

Edycji cyklu "Szkoła dla Rodziców"

1250

godzin szkoleń doskonalących

12

lat doświadczenia pracy z dziećmi i rodzicami

100%

zaangażowania w każde spotkanie z klientem

W jaki sposób pomagam? Sprawdź moją ofertę:

 

W drodze do celu towarzyszę rodzicom poprzez konsultacje, warsztaty i wykłady. Dzieci zapraszam do zabawy podczas diagnozy, terapii i spotkań w placówkach oświatowych.Zapraszam Cię
Na moje Media
społecznościowe


Co możesz zyskać decydując się na moje wsparcie?

Sprawdź, jak mogę ci pomóc lub skontaktuj się ze mną.

 

Sprawdź, co mówią rodzice, którym już pomogłam:


 • Iza - mama Tosi i Hani
  Magdę spotkałam w trudnym momencie, w którym chciałam coś zmienić w swoim życiu, ale nie wiedziałam co i jak. Magda pokazała mi inną, zupełnie nową i nieznaną drogę. Była dla mnie drogowskazem i przewodnikiem. Dziękuję. Ta nowa droga jest czasem wyboista, czasem kręta lub stroma ale idąc nią widzi się inny, piękniejszy świat i nie chcę już schodzić na inną ścieżkę. Z całego serca polecam.
  Iza - mama Tosi i Hani
 • Agnieszka
  Magdę znam od wielu lat, przeplata nam się relacja prywatna i zawodowa. Od zawsze zachwyca mniej jej ciepło, otwartość i kobieca moc. Porusza mnie u Magdy brak oceniania i ciekawość drugiego człowieka. Współtworzyłyśmy Festiwal Rodzicielstwa Bliskości, razem studiowałyśmy Porozumienie bez Przemocy. Uwielbiam z nią rozmawiać o rodzicielstwie, poznawać jej punkt widzenia. Jej uważna obecność jest lekarstwem na trudne chwile. Nasze spotkania są bardzo karmiące. Mam dużo radości i wdzięczności, że Magda jest obecna w moim życiu.
  Agnieszka
  właścicielka Niepublicznego Przedszkola Ekologicznego EKOLUDEK
 • Uczestniczka Szkoły dla Rodziców
  Zajęcia, w których warto uczestniczyć, żeby lepiej poznać siebie, swoje potrzeby i potrzeby swojej rodziny. Dają narzędzie, metody, jak "inaczej", "lepiej" ze sobą żyć. Jak być prawdziwym rodzicem.
  Uczestniczka Szkoły dla Rodziców
 • Mama Damiana i Antka
  Magdalena jest bardzo ciepłą, miłą, uprzejmą, umiejącą rozwiązywać wiele problemów osobą. Daje wsparcie każdemu kto tylko tego potrzebuje. Wiele razy mogłam liczyć na jej pomoc. Jest osobą bezinteresowną, która umie wysłuchać, doradzić. W wielu sytuacjach życiowych doradzi. Polecam Panią Magdę, ciepła i bardzo miłą osobę. Ceni sobie rodzinę oraz przyjaciół.
  Mama Damiana i Antka
 • Uczestniczka Szkoły dla Rodziców
  Polecam ten kurs z całego serca dla każdego rodzica! Dla mamy i dla taty! Jest to czas spędzony w niezwykle miłej atmosferze, jednocześnie wypełniony po brzegi wiedzą i nowymi umiejętnościami. Gdybym mogła to wróciłabym tutaj jeszcze raz, niezwykle inspirujące spotkania. POLECAM!
  Uczestniczka Szkoły dla Rodziców
 • Uczestniczka Szkoły dla Rodziców
  Moja rekomendacja: Szczęśliwa rodzina-jak ją osiągnąć o tym Magda Kolasa nam przypomina. Harmonia i piękne cele tu nauczysz się o tym wiele. Uśmiechy Naszych dzieci- ten kurs Cię oświeci.
  Uczestniczka Szkoły dla Rodziców
 • Uczestniczka Szkoły dla Rodziców
  Polecam w 100% Szkołę dla Rodziców zmienia Nas, a dzięki temu my możemy zmienić relację w naszych rodzinach.
  Uczestniczka Szkoły dla Rodziców
 • Uczestniczka Szkoły dla Rodziców
  Polecam zajęcia z całego serca. Dzięki tym warsztatom można odzyskać spokój wewnętrzny oraz nauczyć się jak radzić sobie z uczuciami, emocjami nie tylko dziecka, ale i naszymi własnymi
  Uczestniczka Szkoły dla Rodziców
 • Uczestnik Szkoły dla Rodziców
  Zajęcia w sposób wyczerpujący pozwoliły zgłębić tematyką budowania relacji z dzieckiem. Forma warsztatów wpływa na efektywność prowadzonych zajęć zarówno w wymiarze teoretycznym jak i praktycznym.
  Uczestnik Szkoły dla Rodziców
 • Uczestniczka warsztatów
  Chciałabym polecić te zajęcia każdemu rodzicowi, bez względu na to czy ma problemy z dzieckiem czy nie. Kształtują one świadomość tego, co siedzi w dzieciach i w nas oraz dają narzędzia do wspierania i radzenia sobie z problemami.
  Uczestniczka warsztatów
 • Uczestniczka Szkoły dla Rodziców
  Pani Magdo! Dziękuję za te 10 spotkań o komunikacji. Dziękuję za profesjonalizm, empatię, sympatyczną aurę i atmosferę, którą Pani się z nami podzieliła. Za cenne uwagi i ćwiczenia. Przede wszystkim dziękuję za ogromną lekcję uważności na potrzeby nie tylko dziecka, ale i swoje, swoich bliskich i otoczenia. Z Pani warsztatów wyniosłam wiele pytań, ale i wiarę, że odpowiedzi się znajdą, jeśli będzie się cierpliwym i komunikatywnym oraz uważnym. To było dla mnie cenne doświadczenie, tym bardziej, że jestem na początku drogi bycia „słuchającym i uważnym” rodzicem. Wiele lektur przede mną, problemów i rozmów, ale dzięki Pani już wiem na co zwracać uwagę.
  Uczestniczka Szkoły dla Rodziców

Poznaj moje spojrzenie na rozwój dziecka i rodzicielstwo. Zajrzyj na mojego bloga!


Skontaktuj się ze mną


Chcesz skorzystać z mojego wsparcia lub nawiązać współpracę? Zachęcam do kontaktu telefonicznego lub wypełnienia formularza.

Odpowiem tak szybko, jak to możliwe.


Magdalena Kolasa

psycholog rodzinny

609 858 785
psychologmagdalenakolasa@gmail.com

Miejsce spotkań:
 • Gabinet na ul. Abramowskiego 1 m 11 w Łodzi (Śródmieście)
 • Baby Club Cafe ul. Tansmana 5/02 w Łodzi (Widzew)
 • W domu klienta
 • Konsultacje on-line

Napisz wiadomość